Mete Memiş görevi Hükmü Pekmezci'den devraldı

31 Mart yerel seçimlerinde Bayburt Belediye Başkanı seçilen Mete Memiş mazbatasını aldıktan sonra Belediye binasına gelerek Hükmü Pekmezci’den görevi devraldı.

Mete Memiş görevi Hükmü Pekmezci'den devraldı

AK Parti Bayburt İl Başkanı Turgut Çalışkan, Merkez İlçe Başkanı Resul Kaya, Kadın Kolları Başkanı Elif Çil, Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Tataroğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer ile birlikte Bayburt Belediyesi’ne gelen Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’i eski Başkan Hükmü Pekmezci, MHP Bayburt İl Başkanı Muharrem Baykal, Merkez İlçe Başkanı Turan Çalışkan, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, eski Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, eski Belediye Meclis Üyeleri, ve belediye personeli karşıladı. 

Görevi devralan Belediye Başkanı Mete Memiş yaptığı konuşmada, “2019 yılı yerel seçimleri sonucu Bayburt Belediye başkanlığını kıymetli başkanımıza emanet olarak bırakmıştık. 31 Mart 2024 seçimlerine geldik. Siz kıymetli yöneticilerimizin,  Bayburt'ta oylarını kullanan mukim,  misafir kıymetli hemşehrilerimizin desteği ve teveccühü ile bugün 2019 yılında emanet olarak bıraktığımız belediye başkanlığını sayın başkanımdan devralmak üzere buradayız. Değerli başkanıma Bayburt’a yaptıkları ve kazandırdıkları olumlu bütün çalışmalar için teşekkür ediyorum. Daha önceki dönemlerde de belediye hizmetleri noktasında, siyasal olarak da partili, ittifak partisinin mensupları olarak kim ki Bayburt’a ne kattıysa kim ki Bayburt’u bulunduğu yerden yukarıya taşıma gayreti içerisinde olduysa hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Evet, bu bir yarıştır, siyaset böyledir, seçim yapıldı. Bayburt’ta oylarını kullanan hemşehrilerimiz, misafirlerimiz bu dönem için tercihlerini Ak Parti’den yana kullandılar. Bu anlamda da desteklerini bize sunan, oylarıyla destekleyen, dualarıyla bizleri destekleyen bütün hemşehrilerime, misafirlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca oylarını bize vermemiş olabilirler. Siyasal düşüncelerinden, siyasal tercihlerinden dolayı farklı partilere de oy vermiş olabilirler. Bu da çok doğal bir şeydir. Buradan  bütün hemşehrilerime, oy desteğinde bulunmayan tüm vatandaşlarımızın hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunun bilinmesini isterim ki sonuçta 2014-2019 yıllarında Bayburt’ta belediye başkanlığı yaptım. Ömrümüz nereye kadardır bilmeyiz. Herkes bilmeli ki, Bayburt’ta yaşayan mukim, misafir ve gurbetçilerimizin siyasal partileri, siyasal tercihleri, pkk’lı ve terör örgütleriyle yakın olmadıktan sonra hepsi bizim için birdir. Çünkü Bayburt’u biz bir bütün olarak gördük. Bayburt bir bütündür, öyle de kalacaktır. Dolayısıyla hizmetlerimiz partili partisiz ayrımlarıyla değil, şehrin bütününe ait olacaktır. Bayburt’ta parantez içinde 3-5 kişi rol kapma hevesinde. Bunu da buradan ilan ediyorum. Hiç kimse haddi aşarak rol üstlenip insanları fitne, iftira, yalan dolan bir takım sözlerle, bir takım davranışlarla ne birbirine düşürmeye kalksın ne de kara çalmaya kalksın. Bilsinler ki, hiç kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Bu şehir bütündür. MHP’lisiyle, Ak Parti’lisiyle,  Büyük Birlik Partisi ile, Yeniden Refah Partisi ile, Saadet Partisi ile, CHP ile, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve diğer isimlerini söyleyemediğim hepsi bir bütündür. PKK- DEM ve terör örgütüyle bağlantısı olanlar hariç biz bir bütünüz. Bu bütünü parçalamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Kimse de buna heves etmesin. Biz bugün itibariyle artık bütün Bayburt’un Belediye Başkanı olarak rozetlerimizi çıkarmış vaziyette Bayburt’a hizmet etmenin yarışı ve gayreti içerisinde olacağız.

Kıymetli başkanım, belediye başkanım, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanım, başkan yardımcılarım katıldığınız için ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorum, İnşallah bundan sonraki süreç hepimiz için hayırlı olur. Bayburt için hayırlı olur, tekrar teşekkür ediyorum. Hepimiz Allah’a emanet olalım.” İfadelerini kullandı.

Başkan Memiş ayrıca tebrik için çiçek gönderecek olan vatantaşlara çağrıda bulunarak çiçek göndermeleri yerine ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere alışveriş kartı ve fidan bağışı yapılarak belediye görevlilerine teslim edilmesini ya da yardım kuruluşlarına online yardım bağışı yapılmasını istedi. 

Başkanlık görevini Mete Memiş’e devreden eski Başkan Hükmü Pekmezci ise, “2019 yılından beri yürüttüğümüz 5 yıllık dönemdeki belediye başkanlığını. 31 Mart’ta yapılan seçimler sonucunda Bayburt halkının teveccüh gösterdiği Sayın Mete Memiş’e devretmek üzere buradayız.  Biz elimizden geldiği kadarıyla bu şehre yapabileceğimiz her türlü hizmeti yapmaya gayret ettik. Bayburt halkının her bir ferdini kendimizden bir parça kabul ettik. Hiçbir zaman bir siyasi anlamda değerlendirmedik ve bugüne kadar getirdik. Tüm belediye personelimizle, bütün arkadaşlarımızla uyum içinde hiçbir ayrım gözetmeden yer değişikliği dahi yapmadan görevimizi yürütmeye gayret ettik. Şimdi görevi size devrediyorum, umut ediyorum ki aynı anlayış içerisinde güzel çalışmalar yaparsınız. Bir bayrak yarışıdır. İnşallah bundan sonra şehrimize bizden daha iyi hizmetler yapacağınız düşüncesiyle bugün size görevi teslim etmekten mutluluk duyduğumu ifade ediyor. Siz değerli dostlarımızı, arkadaşlarımızı ve siz değerli başkanımızı tekrar hayırlı olsun dilekleriyle, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından devir teslimin geçekleştirilmesi sonrası Başkan Mete Memiş görevine başlayarak tebrikleri kabul etti. 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2024, 20:39

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER