CHP 35 yıl sonra kazanılan meclis üyeliğine sevindi

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt'ta 35 yıl sonra belediye meclis üyesi kazandı.

CHP 35 yıl sonra kazanılan meclis üyeliğine sevindi

Bayburt'un Aydıntepe ilçesinde yapılan seçimlerde meclise giren isimlerden biri de CHP'li Süleyman Çelik oldu. Bugün mazbatasını alan Süleyman Çelik için CHP Bayburt İl Başkanlığı'nda tören düzenlendi. 

CHP Bayburt İl Başkan Yardımcısı Sadri Subay, 1989 yılından bu tarafa ilk kez il genelinden bir belediye meclis üyesi kazandıklarını, bu kazanımın önümüzdeki seçimlerde belediye başkanlığına dönüşeceğini söyledi. 

Süleyman Çelik'e başarılar dileyen Sadri Subay, CHP'nin Bayburt'ta yeniden filizlenmesi adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, "Süleyman Çelik kardeşimiz adaleti ve duruşu ile Aydıntepe'ye kazandırılması gereken tüm hizmetlerin yapılmasına öncülük edecek, vatandaş ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızı Aydıntepe'de gösterecektir. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi. 

Öte yandan Aydıntepe'de belediye başkan adayı göstermeyen CHP, İyi Parti'yi desteklemiş, İyi Parti adayı Aziz Şimşek'in belediye meclis üyesi sıralamasında ise ilk sıra CHP'li Süleyman Çelik'e verilmişti. Yapılan seçimlerde belediye başkanlığını kazanan MHP ve ikinci olan AK Parti'ye çok yakın bir oy alan İyi Parti'nin listesindeki iki isim belediye meclisine girmişti.  

Seçimlerde MHP adayı Haşim Şentürk 571 oyla ipi göğüslemiş, AK Parti adayı Ahmet Aktaş 521, İyi Parti adayı Aziz Şimşek ise 468 oy almıştı.

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER