Bayburt İİBF'nin Çevre Konferansı ve Paranın Yüzyılı Sergisi

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), Kent ve Çevre Değerlerini Koruma Öğrenci Topluluğunun düzenlediği ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bayburt İl Müdürü Yasemin Demirörs’ün konuşmacı olduğu "Çevre Değerleri ve Sıfır Atık" konferansı ile Stratejik Gelişim ve Planlama Öğrenci Topluluğunun düzenlediği "Paranın Yüzyılı" sergisine ev sahipliği yaptı.

Bayburt İİBF'nin Çevre Konferansı ve Paranın Yüzyılı Sergisi

Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda, Öğr. Gör. Şenol Kılıçaslan’ın sunuşu ve müzik dinletisiyle başlayan "Çevre Değerleri ve Sıfır Atık" konferansında ülkemizin sürdürülebilir çevre politikalarının önemli başlıklarını anlatan Demirörs, geri dönüşüm ve tüketim azaltımının çevre bilincinin en önemli bileşenleri arasında yer aldığını söyledi. Bayburt Üniversitesinin kararlılıkla uyguladığı sıfır atık projesinin çevresel kazanım etkilerini de anlatan Demirörs, farkındalıklı yaşam ve çevre koruma kültürünün yaygınlaşması için gereken bireysel ve kurumsal dönüşümleri özetledi. Sözlerini, Bayburt Üniversitesine teşekkür ederek sonlandıran Demirörs, gençlerde çevre değerleri bilincinin önemini hatırlatarak sorumlu bireyler olma ilkesine dikkat çekti. Konferans sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan tarafından Demirörs’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül ile Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bayburt İl Müdürü Yasemin Demirörs’ün teşrifleriyle açılışı yapılan "Paranın Yüzyılı" sergisine geçildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri tedavüle sokulan paraların yer aldığı sergiyi ilgiyle takip eden konuklar, Türk Lirasının asırlık serüvenine tanıklık ettiler. Bilhassa eski tarihli paraları dikkatle inceleyen Rektör Türkmen, çocukluk döneminden hatırladığı paralar ile kendisinden önce tedavülden kalkmış paralar üzerine öğrencilerle sohbet etti. Öğr. Gör. Şenol Kılıçaslan’dan paraların hikayesi ve tasarımda yer alan detaylar hakkında bilgiler alan Rektör Türkmen, emeği geçenlere teşekkür ederek konuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2024, 09:35

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER