Şehit Cem Nuri Başgül İlkokulu'nda lise düzeyini aratmayan şiir programı

Şehit Cem Nuri Başgül İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinin düzenlediği şiir şöleni beğeni topladı.

Şehit Cem Nuri Başgül İlkokulu'nda lise düzeyini aratmayan şiir programı

Bayburt Gazetesi - Okulun yetiştirdiği öğrencilerle adından söz ettiren öğretmenlerinden Köksal Dursun, her yıl 10 şiir olmak üzere öğrencilerine 40 şiir öğretmeden, ezberletmeden mezun etmiyor. Bu yıl üçüncü sınıfı okutan Köksal Dursun, öğrencileri ile önemli bir şiir etkinliğine imza attı.

İlkokullar düzeyinde ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde düzenlenen şiir şölenine Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney de katıldı. 

Okul öğretmenlerinden Teslime Kahraman'ın sunumuyla sahneye gelen öğrenciler şiirlerini seslendirdiler.

15 şiirin seslendirildiği programın finalinde ise 42 öğrenci İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri'ne adlı şiirini okudular. Salonu dolduran veliler ve davetliler çocukları ayakta alkışladılar.

Okul salonunda gerçekleşen programı çok beğendiğini söyleyen Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, böylesi programların liseler düzeyde alışkın olduklarını, ilkokullar seviyesinde ise ilk kez izlediğini ve çok başarılı bulduğunu ifade ederek, çocukları kutladı. Öğretmen Köksal Dursun'un şiire verdiği öneme dikkat çeken Rahmi Güney, uygulamanın çocuklara çok şey katacağını söyledi. Müdür Rahmi Güney, okul öğretmenlerinden Teslime Kahraman'ın dile getirdiği laboratuvar sınıfı eksikliğini de hemen gidereceklerini dile getirdi. 

Öğretmen Köksal Dursun da tüm çocuklarını yürekten kutladığını ifade ederek, programın yapılmasına destek sunan okul müdürü Enes Yavaşçay ve müdür yardımcısı Ferhat Taşkın'a teşekkür etti. 

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER