Demirözü'ndeki ihmal havyanların sonu oldu!

Bayburt'un Demirözü ilçesinde besicilik yapan Cemal Çolak ve Osman Çolak'ın hayvanları dağda otladıkları esnada elektrik akımına kapıldı.

Demirözü'ndeki ihmal havyanların sonu oldu!

Yerde bulunan kopuk elektrik tellerine değen 3 büyükbaş hayvan telef oldu. ARAS Elektrik Dağıtım Şirketi'nin ihmalinden 3 hayvanın telef olduğu öğrenildi.

Petekli köyünde besicilikle uğraşan Osman Çolak ve Cemal Çolak isimli vatandaşlara ait 3 büyükbaş hayvanın elektrik çarpması sonucu telef olduğu Demirözü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri tarafından tespit edildi. 

Besicilerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gelerek, incelemelerde bulundu. Yapılan İncelemede, 3 büyükbaş hayvanın elektrik tellerine dolandığı, bunun sonucunda da  akıma kapılarak telef olduğu belirlendi.

Bununla birlikte, teknik ekiplerce yapılan incelemelerde, ARAS Elektrik Dağıtım Şirketinin ihmalkar davrandığı, telef olan 3 büyükbaş hayvanın bedelinin ARAS Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından karşılanacağı inceleme raporuna kaydedildi.

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER