Bayburt Üniversitesi Bilek Güreşinde Türkiye Şampiyonu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun 23-25 Nisan tarihlerinde Eskişehir'de düzenlediği Üniversiteler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Erkekler kategorisinde yarışan Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, takım halinde şampiyon olarak bu alandaki başarı geleneğini sürdürdüler.

Bayburt Üniversitesi Bilek Güreşinde Türkiye Şampiyonu

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Porsuk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen müsabakalarda toplamda 41 puana ulaşan öğrenciler, takım halinde şampiyon olurken, 65 kiloda yarışan Bedri Demirci sol kolda 2., sağ kolda 3.; 70 kiloda yarışan Furkan Yakupoğlu sağ ve sol kolda 5.; 75 kiloda yarışan Eren Elikılıç sol kolda 2. , sağ kolda 3.; 80 kiloda yarışan Emirhan Yıldızoğlu sağ kolda 2. , sol kolda 4.; 90 kiloda yarışan İlker Bayraktar ise sol kol 3., sağ kolda 4. oldu.Tüm sporcuların dereceyle tamamladığı şampiyonada dikkatleri üzerine çeken Bayburt Üniversitesi, bilek güreşinde Türkiye'nin önde gelen takımlarından biri oldu.

Öğrencilerin şampiyonluk haberi üzerine sosyal medyada tebrik mesajı yayımlayan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Öğrencilerimizin bir kez daha bileği bükülmedi. Üniversiteler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında 'bileklerinin hakkıyla' topladıkları 41 puanla Erkekler kategorisini şampiyon tamamlayan öğrencilerimizi ve teknik ekibimizi tebrik ederim." ifadelerini kullandı.

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER