2024 yılının 2. dönem İİMEK toplantısı yapıldı

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, video konferans yönetimiyle gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına katıldı.

2024 yılının 2. dönem İİMEK toplantısı yapıldı

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın başkanlığında 81 il valilerinin katılımları ile video konferans yönetimiyle gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına katıldı.

Video konferans sistemi (VKS) yöntemiyle bütün illerde eş zamanlı gerçekleşen toplantıda İl İstihdam ve Meslekî Eğitim Kurulunun daha aktif hale gelmesi konusuna değinen Bakan Işıkhan, Valilerin Başkanlığında toplantıların yapılmasının önemini ifade etti.

Meslekî Eğitim ve Kursların önemli olduğunun altını çizen Bakan Işıkhan, işsizlik kadar da kayıt dışı istihdamın önüne geçmek için çaba sarf edildiğini belirtti.

Bakan Işıkhan’ın VKS ile yaptığı toplantı sonrası Bayburt İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) Toplantısı Vali Mustafa Eldivan başkalığında devam etti.

Vali Eldivan toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “2024 yılının 2. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısında alacağımız kararlar ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER