Bayburt'ta emniyetten üç ayrı uyuşturucu operasyonu!

Bayburt'ta polisin uygulama noktasında durdurduğu 3 ayrı araçtan uyuşturu madde çıktı. Operasyonlarla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Bayburt'ta emniyetten üç ayrı uyuşturucu operasyonu!

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce Y. A ve E.U. isimli şahısların bulunduğu araç uygulama noktasında durduruldu, yapılan aramalarda sol farın motor içinde kalan kısmında zulalanmış bir miktar kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Durdurulan yolcu minibüsünde yapılan aramalarda ise, N.Ç. isimli şahsın oturduğu koltuk ile aracın döşemesi arasına sıkıştırdığı bir miktar toz esrar maddesi ele geçirildi.

S.D., O.K. ve M.D. isimli şahısların, Bayburt'u güzergah olarak kullanıp uyuşturucu madde nakledebileceğinin değerlendirilmesi üzerine şahısların kullandığı araç Bayburt'un girişinde durduruldu, yapılan aramalar sonucu bir miktar tütünle karışık esrar maddesi ele geçirildi.

Adı geçen şahıslar hakkında adli tahkikat sürdürülmektedir. Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan, kullanan, nakleden, bu suçları işleyerek haksız kazanç elde eden, geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye çalışan şüpheliler ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER