Depremde görme yetisini yitiren hasta Bayburt'ta sağlığına kavuştu!

Geçen yıl Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde görme yetisini kaybeden hasta Bayburt'ta sağlığına kavuştu.

Depremde görme yetisini yitiren hasta Bayburt'ta sağlığına kavuştu!

Bayburt Gazetesi - Bayburt Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği her geçen gün önemli operasyonlara imza atıyor.  

Klinikte katarakt ameliyatları ile birlikte göze et yürümesi olarak bilinen pterjium ameliyatı, gözyaşı kanal tıkanıklığı tedavisi olan dakriyosistorinostomi (DSR) ameliyatı, göz kapağı düşüklüğü ve kirpik dönmesi ameliyatları yapılmaya başlandı. 

Aynı zamanda Bayburt Devlet Hastanesi'nde bir ilk olarak uzağı ve yakını aynı anda gözlüksüz görmeye imkan sağlayan, halk arasında akıllı mercek olarak da bilinen çok odaklı merceklerin de takılabildiği belirtildi. 

Geçen sene yaşanan deprem sonrasında Bayburt’a gelen 20'li yaşlarda olan ve deprem sonrasında tek gözünde tamamen görme kaybına sebebiyet veren katarakt gelişen bir depremzede Bayburt Devlet Hastanesine başvurdu. Yaşının henüz genç olmasından dolayı yakın gözlüğü kullanmak istemediğini belirten depremzedeye akıllı mercek temin edildi. 

Hastanede kataraktı alınarak temin edilen akıllı mercek takılan ve ameliyat öncesinde görmeyen gözü, ameliyattan sonra yüzde yüz oranında açılarak hem uzağı hem yakını gözlüksüz görecek şekilde şifa buldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2024, 09:52

MURAT OKUTMUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER