Diyanet-Sen Bayburt İl Başkanı İlhan KELLECİ: Kıblemize Yapılan Hadsiz Saldırıyı Kınadı

Diyanet-Sen Bayburt il Başkanı İlhan KELLECİ Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirerek “Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kâbemize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi.

Diyanet-Sen Bayburt İl Başkanı İlhan KELLECİ: Kıblemize Yapılan Hadsiz Saldırıyı Kınadı

Diyanet-Sen Bayburt İl Başkanı Kelleci'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada

“Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekanı, kıblemiz Kâbe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir” ifadelerine yer verdi.

Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı olmadığını belirten Kelleci “Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon.  Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak `kaos` peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır`` diye konuştu.

Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Kelleci “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk gayet güzel haddini bildirecektir.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Kelleci “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Sorumluların bir an önce adelet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

​​​

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Danismentli
Danismentli - 3 yıl Önce

Artik milleti dinden imandan soguttunuz. Kimse sizin ne dediginiz ile ilgilenmiyor. Cunku dibine kadar siyasete battiniz. Dine en cok zarari sizler verdiniz. Bi susun artik.

Ali Sungur
Ali Sungur - 3 yıl Önce

Bir gun hirsizlik gunahtir, ihaleleri istediginiz kisiye vermek haramdir diye sizden bir sey duymadik. Veya torpille ise adam almak cok buyuk gunahtir diye birsey duymadik. Onunde Diyanet olan herseyden tiksindirdiniz. Bir gun ayaginizin altindaki zeminin birden kayip gittigi gunu goreceksiniz cok yakindir.

Mtk
Mtk - 3 yıl Önce

BAKARA MAKARA diyen ve HALİFE tarafından BÜYÜKELÇİ edilen Egemen BAĞIŞ'ı da kınadınız mı?
%49'a kadar Faiz kullanılır diyen kendi Kurumunuz Diyaneti de kınadınız mı?
Zinayı serbest edenleri,
İçki fabrikası açanları ve içki türünü çoğaltanları,
Kumarı yaygınlaştıranları, 7/24 kumar oynatanları,
LGBT kanunu çıkararak eşcinsellere kanunu hak ve özgürlük sunanları,
Domuz etini reyonluk edenleri,
vb.. KINADINIZ MI?

sadettin
sadettin - 3 yıl Önce

evet hoca efendi şu izmirde minarede müzik çalanlar bu güne kadar bulunamadı.

SIRADAKİ HABER