Bayburtlu STK’LARDAN Ağıralioğlu’na Tepki

Sosyal medya üzerinden Bayburt ve Bayburtluları eleştiren ve aşağılayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nu şiddetle kınıyoruz!

Bayburtlu STK’LARDAN Ağıralioğlu’na Tepki

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun sosyal medyadan yaptığı açıklamaya STK'lardan tepki üstüne tepki geldi.

Sosyal medya üzerinden Bayburt ve Bayburtluları eleştiren ve aşağılayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nu şiddetle kınıyoruz!

Sizin kirli ve pis siyasetinizi, Bayburt’umuzun değeri 25. ve 26. dönem Bayburt Milletvekilimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 64. ve 65. hükümetlerinin Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız ve son olarak Merkez Bankası Başkanlığına getirilen Bayburt’umuzun Medar-ı İftiharı, kıymetli büyüğümüz Sayın Naci AĞBAL beyefendi için yaptığınız paylaşımı Bayburt Vakfı ve tüm Bayburt STK’ları olarak kınıyoruz.

Sayın Ağıralioğlu, bilmiyorsanız Bayburt ve Bayburtluyu size anlatalım; Bayburt, Hazreti Peygamberin sancaktarlığını yapmış Abdulvehhap Gazi’lerin şehridir. Anadolu’da Türk tarihi kadar eski bir şehrin adıdır Bayburt… Meşhur edebiyatçı Fuat Köprülü’nün ifadesiyle; “Türk edebiyatını terazinin bir kefesine Dede Korkut destanlarını diğer bir kefesine koysak Dede Korkut destanları ağır basar” dediği Dede Korkutların şehridir Bayburt... Tarihinde hiçbir zaman devlet haini ve din düşmanının çıkarmadığı gibi bunları barındırmayan eşsiz Anadolu şehridir Bayburt... Muhafaza-i din, müdafaa-i yurt uğrunda canlarını, kanlarını seve seve Allah için, bayrak için, vatan için verenlerin şehridir Bayburt… Bağdat surlarına sancağı diken Genç Osman’ların şehridir Bayburt... Milli Kurtuluş Savaşı’nda Afyon Kocatepe’de, ilk şehit Yüzbaşı Agah Bey’lerin şehridir Bayburt... Bu şehir, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda nişan yüzüklerini vatan müdafaası için en çok veren gençlerin şehridir…

Kamuoyunun huzurunda Bayburt ve Bayburtluların değeri Sayın Naci AĞBAL Beyefendiden özür dilemenizi bekliyoruz.
Saygılarımızla…

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp  Eren
Alp Eren - 3 yıl Önce

Bayburt sıla yandaş basın gibi akp nin yayın organımı söyleyin de bilelim. Geldiğimiz nokta şu; yanlış da olsa alkış tutacağız yok böyle birşey.
Ama ülke israftan, üretimsizlikten batmış, iş ehline verilmemiş, merkez bankasında fareler cirit atar olmuş, konuşanın ağzına bant vurulmuştur.

SIRADAKİ HABER