"Adap" Konulu Ufka Yolculuk Yarışmasında Ödüller Verildi

Bayburt’ta "Adap" konulu Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

"Adap" Konulu Ufka Yolculuk Yarışmasında Ödüller Verildi

Türkiye genelinde ilk, orta ve lise öğrencilerinin katıldığı Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Bayburt’ta il Ödül Töreni Pandemi dolasıyla sade bir törenle, fiziki mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet edilerek bir bahçede gerçekleştirildi.

Yapılan ödül töreninde Bayburt’ta ilk 10’ a giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Katılımın sınırlı tutulduğu programa Çevre ve Eğitim Derneği Bayburt Temsilcisi Hacı Ali Polat ile dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Polat burada yaptığı kısa konuşmada Türkiye genelinde yarışmaya bu yıl yaklaşık 700 bin, il genelinde binlerce kişinin katıldığını, katılım sağlayan öğrencilerin ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ettiğini söylerken; Geçmiş yıllarda olduğu gibi yıl da yarışmamızı nihayete erdirdik. Buradan tüm yarışmacı öğrencilerimize, görev alan gönüllülerimize ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza ayrıca hediyelerin verilmesinde sponsor olan kişi ve kuruluşlara desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.7 yıldır okullarda yazılı olarak yapılan Ufka Yolculuk yarışmasının bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirildiğine değinen Polat,

Bayburt’un bu yıl Ufka Yolculuk yarışmalarına yoğun katılım sağladığını ve hiçbir başarının tesadüf olmadığını, belirterek “Geçen sene güzel ahlak yarışması oldu. Bu yıl da Adap yarışması oldu. Amacımız çocuklarımızın daha çok kitap okuyabilmesini sağlamak. Okuduklarını günülk yaşamlarında uygulamalarına yardımcı olmak. Bu konuda bugüne kadar bize verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Gelecek yarışmalarda buluşmayı temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrenciler ve aileleri büyük mutluluk yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER