Tutap Bayburt İl Temsilcisi Durğut'tan Turizm Açıklaması

TUTAP Bayburt İl Temsilcisi Fatih DURĞUT, Ülke Turizmi ve Bayburt ilimiz genelinde yürütülecek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Tutap Bayburt İl Temsilcisi Durğut'tan Turizm Açıklaması

Turizm ve Tanıtma Platformu'nun (TUTAP), Türkiye'yi uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtmak adına çalışmalar yürüttüğünü ve projeler ürettiğini ifade eden Fatih Durğut, TUTAP'ın hiçbir siyasi ve ticari yapılanmanın içerisinde bulunmadığını, 2021 yılında Bayburt'ta bulunan tüm turizm destinasyonları ile turizm çeşitliliğinin hak ettiği düzeyde tanıtılması için çaba göstereceklerini kaydetti.

Durğut yaptığı yazılı açıklamaya göre ;

“Türkiye Dünyada Birinci” sloganımız ile Türkiye’mizin sahip olduğu Kültürel, Tarihsel ve Doğal zenginliklerini, dünya miras alanlarını doğru mecralarda, kaliteli materyallerle hedef kitlelere tanıtarak, Turizmin ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlaması en önemli hedefimizdir. Bu sayede ekonomik katkının yanı sıra, Türkiye’nin vizyonuna pozitif katkı sunmak büyük önem arz etmektedir. Birçok Turizm çeşitliliğine sahip olmanın avantajlarının yanı sıra, ülkemizin stratejik bir bölgede yer alması, farklı yaptırım senaryoları ile turizmimizin gelişiminin engellenmesi gayretleri, maalesef dezavantajlarımızdır. Türkiye olarak bu kadar zenginliğimizin yanı sıra, ulaşım, konaklama, tesisleşme ve misafirperverliğimizde gösterdiğimiz başarıda en önemli avantajlarımızdır. TUTAP olarak 2016 yılında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı ile birlikte başlattığımız tanıtma seferberliğimizin temel amacı, ülkesine sevdalı her vatandaşımızın birer Kültür ve Turizm elçisi olması, önce ülkesini çok iyi tanıyan, sonrasında tanıtan donanıma ve bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır. Türkiye’mizin tanıtımında kendi insanlarımızın bu konuda donatılması neticesinde, Devlet kurumlarımızın ülke tanıtımındaki yükünü hafifleteceği gibi farklı mecralarda top yekûn sahip olduğumuz zenginliklerin tanıtılması adına bir heyecan oluşacaktır. Bu kapsamda Türkiye’mizin sevilen, sayılan ve verdikleri mesajlara itimat edileceğine inandığımız değerli şahsiyetlerin yer aldığı kısa filmler hazırlanmaktadır. 2021 yılı içerisinde ulusal ve yerel TV’lerin yanı sıra sosyal medya platformlarında yayınlanacak bu filmler neticesinde, kendi insanlarımızın, Türkiye sevdalısı yabancı dostlarımızın daha duyarlı olarak projeye destek vereceklerini ve oluşturacağımız milli heyecan neticesinde, turizm hedeflerimize ulaşılmasına katkı sağlanacağına yürekten inanıyoruz. TUTAP bu yıl içerisinde UNESCO da yer alan tüm unsurlarımızın yer aldığı tanıtım materyallerini de beş dilde hazırlayarak, farklı iletişim yöntemleri ile kendi insanlarımıza ulaştıracaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ülkemizin tanıtımında duyarlı olan, destek veren ve bu heyecanı bizlerle paylaşarak katkı sunan herkese teşekkür eder, saygılar sunarım."

YORUM EKLE
YORUMLAR
bayburt,dernekler,birliği-ist
bayburt,dernekler,birliği-ist - 3 yıl Önce

inanç,ziyaretinde.büyük,müjde*hoca,ahmet,yesev i-hacı,bektaşı,veli ,atası*hz.ali,r,a,oğlu*muhammet,hanefi*el-kebir*türbesi.balca,köyü,Bayburtta,saygı,ile..ist.

SIRADAKİ HABER